wtorek, 17 grudnia 2013

Sen !

Sen jest jedną z najbardziej naturalnych potrzeb człowieka. Pozwala na oszczędzanie niezbędnej do prawidłowego funkcjonowania energii, konsolidacje pamięci czy aktywizacje neuronów. Wypoczęci i wyspani lepiej znosimy sytuacje stresowe, radzimy sobie z trudnymi zadaniami, a nawet wykazujemy wyższą odporność na infekcje. Zaburzenia w tym obszarze bardzo szybko odbijają się na zdolności logicznego myślenia, koncentracji uwagi czy możliwości radzenia sobie z emocjami. Drażliwość lub przeciwnie apatyczność, rozkojarzenie i ciągłe uczucie zmęczenia to najczęstsze symptomy świadczące o tym, że naszemu organizmowi brakuje prawdziwego, głębokiego snu.
Bezsenność, która często kojarzy się z niemożnością zmrużenia oczu przez całą noc przyjmuje różne oblicza. Może oznaczać problemy z zaśnięciem, częste przebudzenia lub uczucie zmęczenia pomimo faktycznie przespanej nocy. Bez względu na formę z którą przychodzi borykać się danej osobie, skutki zawsze pozostają takie same. Spadek nastroju doskonale obrazuje jak bardzo obniża się jakość naszego życia, a z czasem może pojawić się nawet depresja.
Tym, którzy doskonale sypiają tematyka może wydawać się błaha, wszyscy którzy zetknęli się z bezsennością doskonale wiedzą jednak, że każda noc może stawać się trudną do zniesienia torturą. Zdesperowani i krańcowo wycieńczeni są natomiast gotowi spróbować każdego sposobu by w końcu wypocząć. To właśnie dlatego na półkach w aptekach znajdziemy ogromną ilość medykamentów, które mają zwalczać bezsenność. Niestety nasz organizm bardzo szybko przyzwyczaja się do sztucznych wspomagaczy i może się okazać, że bez nich już nigdy nie odnajdziemy prawdziwego naturalnego komfortu snu.
Niosąc sobie prawdziwą pomoc powinniśmy przede wszystkim stworzyć idealne miejsce wypoczynku. Jego podstawę zawsze będą stanowić (http://www.100materacy.plmaterace na których spędzamy wiele godzin w pozycji spoczynkowej. To one muszą odpowiednio wesprzeć nas kręgosłup, przynosząc ukojenie dla układu kostnego i mięśni. Dzisiejsze materace bardzo różnią się od swych poprzedników, dlatego możemy w pełni im zaufać.
Materace sprężynowe na pewno nie będą już wydawać nieprzyjemnych dźwięków i z czasem ulęgać deformację gdyż wzbogacono je o nowe sprężyny. Do tej gamy należą materace bonellowe posiadające wyjątkowo cienkie, a zarazem wytrzymałe sprężyny czy materace kieszeniowe w których każda sprężyna mieści się w osobnej kieszeni zapewniając doskonalą amortyzacje i rozłożenie ciężaru ciała na całej powierzchni materaca.
Oczywiście możemy zrezygnować z takich rozwiązań na rzecz przyjemnego w kontakcie z ciałem lateksu. Materace lateksowesą równie sprężyste i wytrzymałe dzięki swej oddychającej strukturze. Nieoceniony relaks przyniosą nam także materace z pianki termoelastycznej, które idealnie dopasują się do kształtu ciała pod wpływem jego ciepłoty. Nasze indywidualne upodobania na pewno zostaną zaspokojone. Najważniejsze zdaje się jednak, że właściwe dobrane (http://www.komfortsnu.pl/materace) ułatwiają relaksacje, odprężenie i zasypianie. Dzięki temu prześpimy całą noc nawet w jednej ulubionej pozycji, a rano obudzimy się w pełni wypoczęci odkrywając na nowo czym jest moc snu.

2 komentarze:

  1. Coś wspaniałego Gratuluję wykonania :-) To idealnie trafia w mój gust.

    OdpowiedzUsuń
  2. Poważnie!Naprawdę!Uwierz mi! To wygląda rewelacyjnie i jestem pewna że tak też smakuje :-) Gratuluję i życzę dalszych podobnych sukcesów ;-)

    OdpowiedzUsuń